• mobil 775 05 28 29
  • email info@jzima.cz

Pasivní domy

Pojem, který je v dnešní době čím dál aktuálnější. Důvodem je hlavně úspora energie a tím i snížení nákladů na jejich pořízení. Takový dům má minimální ztráty - tedy maximálně účinnou izolaci a tím snižuje náklady na provoz. To vše také znamená příjemnou vnitřní teplotu po celý rok.

Další vlastností je i příjemná ventilace bez průvanu za pomoci automatického větracího systému. Odváděný a tudíž i ohřátý vzduch se navíc využívá k ohřevu čerstvého vzduchu zvenčí a tím se využívá zbytková tepelná energie. Jedná se tedy o energetické dorovnání.

Spojením tohoto principu a důsledné izolace domu dochází ke snížení spotřeby až na 80% oproti původním stylům vytápění. Další důležitou částí je eliminace prvků potřebných pro klasické vytápění radiátory - tedy výkonný kotel, potrubí, ventily, topná tělesa atp. Počet těchto částí se v případě pasívního domu výrazně sníží. Je ale třeba část úspor v této oblasti použít na důkladnou izolaci.

Pořízení takového domu je věcí řádné přípravy, která začíná např. již výběrem stavebního místa, orientace většiny obytných prostor na jih (tzv. pasívní solární zisk), vzduchotěsnost (tj. důkladná a kvalitní izolace), ventilace a vytápění, délky rozvodů hlavně teplé vody (co nejkratší), instalace izolovanách nosníků koupelnových van, bojlery umístit mimo chladné prostory, pořídit domácí spotřebiče v patřičné energetické třídě (A, A+) atp. .

Pasívní dům je dlouhodobá investice, která má přinést radost, pohodlí a úspory současně. Roustoucí zájem je toho jen důkazem.

Úzce spolupracujeme s projekční firmou Asting, která provádí kompletní realizaci projekční činnosti.

RD Dolní Loučky 2006

Detail ...

RD Prostějov 2009

Detail ...
nová zelená úsporám
projekty zdarma
Gservis Partner
Kontakty
  • mobil +420 775 05 28 29
  • email info@jzima.cz
Zavoláme Vám